This modern cocktail table is composed of an acrylic base and tapered square legs. Topped by a large, oval beveled glass top – perfect in an avantgarde home!
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Glass, Lucite |
| Height: | 18.5 in. (46.99 cm) |
| Width: | 48 in. (121.92 cm) |
| Depth: | 36 in. (91.44 cm) |
| Condition: | Excellent |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy














